Czy to może sygnalizować grzybicę pochwy?

dzień dobry, czuje dyskomfort w wejściu do pochwy, jakby coś tam było. po zajrzeniu zauważyłam coś białego w środku pochwy jest to dziwnej konsystencji, odkleja się od środka pochwy lecz nie da się tego wyciqgnac, do tego pochwa swędzi i piecze czy jest to grzybica?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Powikłania poporodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

W Pani przypadku konieczny jest kontakt z lekarzem ginekologiem, który będzie mógł określić przyczynę problemu i zaproponować właściwe leczenie.

Grzybica pochwy jest wywoływana przez drożdżaki o nazwie Candida. Do jej rozwoju może przyczynić się wiele różnych czynników, m.in. niewłaściwa higiena narządów intymnych czy noszenie bielizny ze słabej jakości materiałów. Pacjentki z tym schorzeniem mogą odczuwać różne nieprzyjemne dolegliwości takie jak: obfita wydzielina o grudkowatej konsystencji, nieprzyjemny zapach z pochwy, czy swędzenie i pieczenie okolic intymnych.

W leczeniu tego typu infekcji zazwyczaj stosowane są globulki dopochwowe oraz specjalne preparaty przeciwgrzybicze. W przewlekłych przypadkach lekarz może zlecić również leczenie doustne. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, aby jak najszybciej zatrzymać rozwój infekcji.

Więcej szczegółowych informacji na temat grzybicy pochwy, jej przyczyn oraz sposobów leczenia może Pani znaleźć w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moge-wyleczyc-grzybice-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-i-gesty-sluz-a-grzybica-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poradzic-sobie-z-grzybica-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty