Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest zajście w ciążę mimo grzybicy pochwy?

Witam, ostatnio z mężem staraliśmy się o dziecko w trakcie dni płodnych. Od wczoraj mam grudkowate upławy wyglądające na grzybicę pochwy, do tego towarzyszy mi lekkie pieczenie i swędzenie. Lekarz zapisał mi Gynazol. Czy grzybica miała wpływ na starania? I czy jest możliwe zajście w ciążę? Jeśli tak czy nie zaszkodzę sobie tym lekiem?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

grzybica nie powoduje problemów z płodnością, rzadko też jest przyczyną tak poważnych problemów w okresie ciąży, jak wiele infekcji bakteryjnych dróg rodnych, które mogą prowadzić nawet do poronienia.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy.

Niemniej zarówno zakażenie drożdżakiem z rodziny Candida, jak i podjęte leczenie jest przeciwwskazaniem do podjęcia starań o ciążę. Proszę pamiętać, że infekcja wskazuje na brak równowagi hormonalnej organizmu i zaburzenie mikroflory pochwy.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.

Brak pałeczek kwasu mlekowego może rzutować na rozwijającą się ciążę, ponieważ bakterie Lacidobacillus stanowią barierę przed wieloma patogenami chorobotwórczymi – nie tylko przed drożdżakami. Warto więc przed zajściem w ciążę zadbać o florę bakteryjną pochwy.

O probiotykach ginekologicznych przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-sprzymierzency-kobiet-w-walce-o-zdrowie-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy