Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę się pozbyć tej grzybicy pochwy?

Dzień dobry. Będąc u ginekologa który zrobił mi wymaz z pochwy wyszło że mam grzyba Candida krusei. Byłam u 3 specjalistów i każdy przepisuje leki gdzie nie ma zero poprawy uplawy są, brzydki zapach i swędzenie jak się totalnie pozbyć tego grzyba? Proszę o pomoc
KOBIETA, 35 LAT 9 miesięcy temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie napisała Pani, jakie leki przyjmowała, więc trudno określić, jakie kroki powinny zostać podjęte.

Candida crusei, w odróżnieniu od najczęstszej przyczyny infekcji grzybiczych – Candida albicans, nie jest organizmem wchodzącym w skład naturalnej mikroflory bakteryjnej człowieka. Oznacza to, że do zakażenia tym drożdżakiem dochodzi tylko przez kontakt bezpośredni – najczęściej Candida krusei pojawia się w szpitalach. Atakuje w przypadku obniżonej odporności, dlatego narażeni na nią są zwłaszcza pacjenci szpitalni i chorzy na nowotwory. Zachęcam do lektury artykułu dotyczącego kandydozy: https://portal.abczdrowie.pl/ktore-probiotyki-ginekologiczne-warto-wybierac.

Standardową substancją stosowaną w lekach przeciwgrzybiczych jest flukonazol, lecz warto wiedzieć, że patogen wykryty u Pani jest na niego oporny. Dlatego skuteczniejszym może być leczenie worykonazolem. Więcej o leczeniu grzybicy pochwy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyleczyc-grzybice-pochwy.

Wspomagająco w terapii należy pamiętać o probiotykach ginekologicznych i diecie wykluczającej udział cukrów prostych, które stanowią pożywkę dla grzybów. O probiotykach przeczyta Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ktore-probiotyki-ginekologiczne-warto-wybierac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy