Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Bactrim spowodował pieczenie pochwy?

Witam. Niedawno zachorowałam na zapalenie pęcherza. Lekarz rodzinny przepisał mi Bactrim Forte. W połowie leczenia zaczęłam odczuwać pieczenie w pochwie i ogólnie taki dyskomfort. Czy ten lek mógł to spowodować? Chorowałam już kiedyś na grzybicze zapalenie pochwy. Co mogę stosować w takim przypadku? Do lekarza ginekologa mam dosyć daleko i nie miałabym z kim zostawić dwójki moich dzieci.
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć zdarza się to rzadko, to wśród możliwych skutków ubocznych stosowania tego antybiotyku o szerokim spektrum działania jest kandydoza, czyli właśnie grzybica. Ma to związek z zaburzeniem równowagi mikroflory bakteryjnej, wskutek czego mikroorganizm o nazwie Candida ma dobre warunki do rozwoju. O grzybicy może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Jeśli chodzi o leczenie bez wizyty u lekarza, to w aptece odnajdzie Pani maść z klotrymazolem oraz globulki dopochwowe na infekcje grzybicze i bakteryjne. Więcej na temat leczenia grzybicy pochwy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie.

Dodatkowo proszę pamiętać o stosowaniu probiotyków podczas leczenia, a także probiotyków ginekologicznych teraz oraz po zakończeniu kuracji przeciwgrzybiczej (probiotyki ginekologiczne pomagają odbudować florę bakteryjną pochwy i można je stosować nawet przez długi czas). Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-sprzymierzency-kobiet-w-walce-o-zdrowie-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy