Jak chronić się przed grzybicą pochwy?

Witam, antybiotyki zażywam w ostateczności, gdyż jestem podatna na grzybicę pochwy, niestety jestem zmuszona wziąć Ospen 1000 na anginę, stąd moje pytanie- w skutkach nieporządanych nie ma nic o grzybicy pochwy- czy to oznacza że śmiało mogę brać antybiotyk i nie grozi mi grzybica? Jak mogę się przed nią uchronić? Leczenie ginekologiczne po antybiotyku zwykle trwa u mnie długimi miesiącami

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niektóre antybiotyki mają negatywne działanie na florę bakteryjną pochwy i wpływają na rozwój różnego rodzaju infekcji intymnych, w szczególności tych o podłożu grzybiczym.

Antybiotyk powinna Pani przyjąć, ponieważ nieodpowiednio leczona angina może powodować groźne powikłania. Jeżeli w ulotce nie ma informacji dotyczących ewentualnych działań niepożądanych ingerujących we florę bakteryjną pochwy, to raczej nie powinna mieć Pani problemów. Zawsze podczas antybiotykoterapii powinna Pani także przyjmować odpowiednie probiotyki.

Więcej informacji na podane zagadnienie znajdzie Pani w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-wystapienia-grzybicy-pochwy-w-wyniku-leczenia-infekcji-bakteryjnej-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-skutecznie-chronic-sie-przed-nawrotem-grzybicy-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.