Czy przy tym stosunku mogę zarazić partnerkę grzybicą pochwy?

Czy przy stosunku cunnilingus mogę zarazić moja partnerkę grzybica pochwy? Urolog posiew moczu nic nie wykrył po mojej stronie. Partnerka dopiero niedawno się wyleczyła z grzybicy i ma obawy przed cunnilingus
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

grzybica pochwy jest zakażeniem wywołanym przez drożdże z rodzaju Candida. Chociaż jest ona zazwyczaj wywołana przez infekcję u partnerki, istnieje pewne ryzyko, że można ją przenosić między partnerami podczas aktywności seksualnej, w tym również podczas stosunku oralnego. Możliwa jest wtedy grzybica jamy ustnej.

Jeśli Pana partnerka niedawno wyleczyła się z grzybicy pochwy, istnieje prawdopodobieństwo, że nadal może mieć podatność na ponowną infekcję. Drożdżaki Candida mogą nadal być obecne w jej organizmie, choć objawy ustąpiły. Stosunki seksualne mogą potencjalnie wpłynąć na równowagę flory bakteryjnej i drożdżakowej, co zwiększa ryzyko odnowy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-grzybica-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.