Czy Flukonazol jest dobry w leczeniu candidy?

Czy flukonazol jest dobry w leczeniu candidy?czy to prawda że poprzez badanie śliny z wodą (jeśli ślina nie opada szybko a robi się taka plecha) można wykryć że ma się drożdże w organiźmie?czy trzeba zrobić jakieś badania żeby wykryć drożdże i jakie badania?lekarz rodzinny nie chciał mi dac skierowania na badania w wykryciu candidy powiedział ze nie można niszczyc bakterii w jelicie, ale sama wiem ze mam je prosze o porade

Flukonazol wskazania:
Kryptokokowe zapalenie opon mózgowych -grzybicze zakażenie mózgu. Kokcydioidomikoza - choroba układu oddechowego Zakażenia wywołane przez drożdżaki Candida i wykryte we krwi, narządach wewnętrznych (np.serce, płuca) lub drogach moczowych. Zakażenia drożdżakowe (pleśniawki) błony śluzowej - zakażenie błony śluzowej jamy ustnej,gardła i otarć w jamie ustnej związanych ze stosowaniem protez zębowych Zakażenia drożdżakowe narządów płciowych –zakażenia pochwy lub prącia. Grzybice skóry – np. stopa atlety (grzybicastóp), grzybica tułowia, pachwin, paznokci. Lek Flukonazol Actavis można również stosować: w zapobieganiu nawrotom kryptokokowego zapalenia opon mózgowych, w zapobieganiu nawrotom drożdżakowych zakażeń błon śluzowych, w celu zmniejszenia częstości nawrotów drożdżakowych zakażeń pochwy, w zapobieganiu zakażeniom spowodowanym przez Candida (jeśli układ odpornościowy jest słaby i nieprawidłowo funkcjonuje).