Stosowanie Diane i Flukonazolu jednocześnie

czy można stosować Diane 35 i Fluconazole na grzybice pochwy? wy może być jakaś reakcja i czy te tabletki obniżają skuteczność działania Diane 35? Dziękuje

Witam,
można je stosować jednocześnie, aczkolwiek podczas grzybicy pochwy nie zaleca się stosunków z uwagi na możliwość przeniesienia zakażenia na partnera i dolegliwości bólowe/dyskomfort - ponadto antykoncepcja może zostać obniżona podczas przyjmowania flukonazolu.