Grzybica pochwy a grzybica skóry - czy istnieje jakaś zależność?

Mam takie pytanie. Jestem kobietą, mam 24 lata. Regularnie współżyję z jednym partnerem. Ostatnio dosyć często pojawia się w moich okolicach intymnych podejrzenie grzybicy. Leczę ją lekami do tego celu przeznaczonymi, a mimo to wraca, cały czas zastanawiałam się dlaczego. A ostatnio zauważyliśmy na skórze ciała mojego chłopaka "wypryski" przypominające grzybicę skóry. Czy jeśli jeden z partnerów ma grzybicę skóry to może się ona przenosić na miejsca intymne drugiej osoby i objawiać się świądem, pieczeniem, białą, nieprzyjemnie pachnącą wydzieliną? Jest możliwy związek pomiędzy tym? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie.

Grzybica skóry jest wywołana przez inny gatunek grzyba niż grzybica narządów rodnych, więc nie jest to związane. Więcej na ten temat znajdzie Pani w załączonych artykułach:
http ://abcgrzybica .pl/jak-wygladaja-zmiany-w-grzybicy-skory-gladkiej
http ://abcgrzybica .pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Natomiast jest możliwe, że u Partnera również występuje grzybica narządów płciowych i to jest powodem nawracania infekcji pochwy.
Wskazane jest równoczesne leczenie zarówno Pani, jak i Partnera.

Pozdrawiam.