Co mogą znaczyć te problemy z cewką moczową i wydzieliną z pochwy?

Dzień dobry, Ostatnio zauważyłam u siebie dosyć ostre zaczerwienienie wokół cewki moczowej. Odczuwam pieczenie podczas oddawania moczu, a nawet gdy zwyczajnie siedzę. Ostatnio często zmagałam się z zapaleniem pęcherza, ale nigdy nie miałam żadnego zaczerwienienia wokół cewki, brałam kilka dni urofuraginum i przechodziło. Dodam, że pojawiły mi się do tego dość obfite, białe upławy z pochwy o serowatej konsystencji, lecz bez nieprzyjemnego zapachu. Jestem przed okresem i taka ‚wydzielina’ była w tym czasie u mnie normalna, lecz nie w tak dużej ilości. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pieczenie, zaczerwienienie i obfita wydzielina w kolorze białym i o serowatej konsystencji dość jednoznacznie wskazuje na infekcję intymną o charakterze grzybiczym. Zakażenie grzybami z rodziny Candida (najczęściej Candida albicans) jest powszechne u kobiet, zwłaszcza stosujących antybiotykoterapię, antykoncepcję hormonalną czy u tych z niedostatkami odporności.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-grzybicy-pochwy.

Zmiana pH pochwy z kwaśnego na zasadowy sprzyja zarówno infekcjom intymnym, jak i infekcjom układu moczowego. Stąd, by uniknąć nawrotu stanu zapalnego po zakończeniu leczenia konieczne jest zastosowanie probiotyku.

Natomiast co do dolegliwości dokuczających Pani, to wskazana byłaby wizyta u ginekologa, choć może Pani spróbować leczenia farmaceutykami dostępnymi bez recepty. Na rynku dostępne są maści oraz tabletki lub globulki dopochwowe o działaniu przeciwgrzybiczym.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leki-bez-recepty-tabletki-masci-plyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.