Jak mogę pozbyć się pieczenia pochwy i bólu podbrzusza?

Witam serdecznie: Bardzo pieką mnie wargi sromowe i mam spuchnięte. Wzięłam nałożyłam bardzo dużo kremu Hydrokortyzonu na miejsca intymne . Obficie posmarowalam na zewnątrz. Bardzo odczuwam silne pieczenie i szczypanie w pochwie. Włożyłam perełkę i nie mogę jej wyciągnąć. Czuje bóle w podbrzuszu. Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opuchlizna i pieczenie warg sromowych mogą wskazywać na infekcję intymną – objawy mogą świadczyć o grzybicy pochwy. Proszę zwrócić uwagę, czy dodatkowo nie pojawiła się biała wydzielina z pochwy o konsystencji twarożku oraz nieprzyjemny zapach. Leczenie tego typu infekcji wymaga zastosowania kremu lub globulek przeciwgrzybiczych – niektóre z nich dostępne są bez recepty. Hydrokortyzon niestety nie służy do leczenia infekcji intymnych.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-grzybicy-pochwy.

Natomiast jeżeli włożyła Pani do pochwy ciało obce i nie może go Pani wyjąć, to proszę jak najszybciej umówić się na wizytę do ginekologa, ponieważ w przeciwnym wypadku naraża się Pani na infekcję o charakterze bakteryjnym.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.