Jak wyleczyć tą grzybicę pochwy u 18-latki?

Od kilku miesiecy zmagam sie z infekcja grzybiczą pochwy, bylam u ginekologa, przepisał tabletki, wybralam je i bylo dobrze przez jakis czas. Od jakiegos czasu czuje, ze boli mnie jakby pochwa i warga sromowa wieksza lewa, boli nawet przy chodzeniu a od kilku dni zauwazylam dwie małe kropki czerwone przy wejściu do pochwy. Wie ktoś co to może byc? Bede ponownie isc do lekarza ale chce się mniej więcej tutaj dowiedzieć.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

infekcja grzybicza pochwy objawia się swędzeniem, pieczeniem, a nawet bólem okolic intymnych. Niestety grzybica pochwy często ma charakter nawracający. W związku z tym możliwe, że infekcja powróciła, mimo zakończonego leczenia.

Aby to jednak stwierdzić konieczna jest wizyta u ginekologa.

Jeśli okaże się, że ma Pani tendencję do nawracającej grzybicy pochwy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dbać o higienę intymną, używać tylko swoich ręczników oraz unikać obcisłych ubrań. Warto również ograniczyć korzystanie z publicznych toalet, saun, basenów czy solarium.

Nie bez znaczenia jest także dieta, zwłaszcza ta, która do tej pory obfitowała w węglowodany. Zbyt duża ilość cukru zwiększa ryzyko ponownej infekcji oraz powoduje nasilenie objawów.

Więcej informacji o skutecznym leczeniu grzybicy pochwy znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-leczenie-grzybicy-pochwy.

Natomiast o innych przyczynach bólu warg sromowych przeczytać można tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/bol-sromu-przyczyny-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.