Czy Fluomizin zadziała na taką infekcję?

Witam Jestem w 18 tygodniu ciąży. Lekarz zatwierdził delikatna infekcje intymną (pH było w normie, kolor żółty paska testowego, obrzęknięte i trochę bolesne miejsce intymne zwłaszcza rano, zaczerwienie). Otrzymałam fluomizin. Poproszę o informację czy fluomizin również działa na infekcje grzybiczą?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek Fluomizin zawiera substancję o działaniu antybakteryjnym – stosuje się go zatem na infekcje pochwy o charakterze bakteryjnym, a nie grzybiczym. Natomiast wśród stosunkowo często występujących działań niepożądanych leku wymienia się także wystąpienie infekcji grzybiczej, to jest kandydozy pochwy.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/fluomizin-sklad-stosowanie-wskazania-i-przeciwwskazania.

Jeśli podczas stosowania kuracji antybakteryjnej odnotowała Pani wystąpienie dolegliwości typowych dla grzybicy, to jest: świądu warg sromowych i ujścia pochwy, pieczenia oraz pojawienie się gęstych, serowatych upławów, wówczas konieczne jest wdrożenie leczenia grzybicy pochwy. Proszę pamiętać, że w czasie ciąży konieczne jest odpowiednio szybkie reagowanie na wszystkie infekcje intymne, bo niektóre z nich mogą stanowić zagrożenie dla rozwoju ciąży oraz płodu.

Więcej informacji na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.