Czy w ciąży mogę zastosować Fluomizin?

Witam. Jestem w 17 tyg ciąży mam zapalenie bakteryjne przyjmuje luteinę 100mg i flumozin 10 i muszę leżeć . Moje pytanie brzmi jeśli na noc wzięłam flumozin i zauważyłam że on się całkowicie nie rospuścił wkładając luteinę czy mogę na noc normalnie wziąść tabletkę flumozin to nie zaszkodzi jak mam brać 1 na noc ???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadkach suchości pochwy tabletka leku Fluomizin może się nie rozpuścić i wysunąć z pochwy w stanie nienaruszonym. Niestety jeżeli taka sytuacja się powtórzy, to powodzenie kuracji jest wątpliwe – by substancja czynna mogła zadziałać, tabletka musi rozpuścić się w pochwie. W tym celu może Pani zwilżyć tabletkę wodą przed wprowadzeniem do pochwy oraz pamiętać, by umieszczać lek jak najgłębiej. Być może informacje zawarte w tym artykule będą dla Pani pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Proszę kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami ginekologa prowadzącego ciążę, jeżeli jednak incydenty z nierozpuszczoną tabletką będą się powtarzać, konieczne będzie poinformowanie o tym lekarza. Wówczas prawdopodobnie trzeba będzie dokonać modyfikacji leczenia infekcji intymnej bądź przedłużenie kuracji lekiem Fluomizin (w przypadku gdyby jedna lub więcej tabletek nie uległy rozpuszczeniu w pochwie).

Być może zainteresuje panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.