Czy można w ciąży stosować Fluomizin?

witam jestem w 18 tyg czy po stosowaniu Pimafucinu mogę odrazu zacząć kurację Fluomizin ktory przepisał mi lekarz ? Czy Fluomozin jest skuteczny i bezpieczny w ciąży ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pimafucin jest lekiem na infekcje o charakterze grzybiczym, natomiast Fluomizin – na infekcje bakteryjne. Fluomizin można bezpiecznie stosować w ciąży oraz w czasie karmienia piersią, natomiast nie sposób ocenić, czy w Pani przypadku takie leczenie jest zasadne, ponieważ nie napisała Pani jakiego rodzaju dolegliwości doskwierają Pani oraz czy zostały wykonane jakieś badania (typu posiew pochwy).

Ponieważ jednak infekcje intymne, niezależnie od etiologii, stanowią w ciąży duże zagrożenie dla rozwijającego się płodu, to leczenie ich jest koniecznością. Więcej o infekcjach intymnych w trakcie ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.