Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

antybiotyk ten należy do kategorii B, co oznacza, że nie dowiedziono jego szkodliwości w stosowaniu przez ciężarne, niemniej proszę pamiętać, że w przypadku konieczności zastosowania antybiotyku dopuszcza się użycie nawet takich substancji, które są niewskazane dla tego okresu.

Obecność E. faecalis, czyli po prostu bakterii kałowych, w moczu jest zdecydowanie taką sytuacją, kiedy konieczne jest leczenie.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/enterococcus-faecalis-paciorkowiec-kalowy-czym-jest-jak-mozna-sie-zarazic-jakie-choroby-wywoluje-leczenie.

Sądzę, że nie ma Pani powodów do obaw i powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza. Proszę pamiętać, że infekcje bakteryjne układu moczowo-płciowego w okresie ciąży mogą stanowić zagrożenie zarówno dla ciąży, jak i dla rozwijającego się płodu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-infekcje-pecherza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy