Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Monural to antybiotyk zlecany przez lekarzy przy występowaniu zakażeń bakteryjnych w układzie moczowym.

Dowiedziono, że lek Monural przy podawaniu dawek terapeutycznych osiąga stężenie przeciwbakteryjne. Występuje ono nie tylko w osoczu, ale również w tkankach – w szczególności w gruczole krokowym. Działanie bakteriobójcze leku Monural ma największą skuteczność w walce z takimi bakteriami jak: Staphylococcus spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Enterococcus faecalis i Escherichia coli.

Monural więc jest tym antybiotykiem, który powinien spełnić swoje zadanie i zadziałać w jednej dawce.

Przed użyciem leku Monural należy zapoznać się z jego ulotką. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, należy przyjąć jednorazową dawkę, koniecznie 2–3 godziny po posiłku, ponieważ pokarm może utrudniać wchłanianie leku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody i wypić od razu po przyrządzeniu. Wcześniej należy także opróżnić pęcherz moczowy.

Więcej informacji pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/monural-wlasciwosci-skutki-uboczne-cena-i-zamienniki

Jeśli byłaby Pani zainteresowana, zachęcamy do lektury artykułów o dolegliwościach układu moczowego:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty