Czy przy zapaleniu cewki moczowej muszę brać leki?

Dzień dobry, 1. Furagina może wpływać na jakość ejakulatu / zmiany morfologii i ruchliwość plemników. Ulotka leku nie doprecyzowuje czy są to zmiany przejściowe, występujące w czasie stosowania leku, czy mogące utrzymywać się stale. Będę wdzięczny za informację. 2. Czy zapalenie cewki moczowej może przejść / zostać zwalczone bez włączania leków? Po wizycie u urologa miałem włączone antybiotyki - chwilowo pomogły, ale po miesiącu zapalenie wróciło. Czy antybiotykoterapia / furagina są w tym przypadku konieczne? Z góry bardzo dziękuję za informację.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

stosowanie Furaginy nie powinno wpływać w negatywny sposób na jakość ejakulatu ani powodować problemów z płodnością – w tym z zapłodnieniem.

Natomiast zapalenie cewki moczowej, mające najczęściej podłoże bakteryjnej, zdecydowanie wymaga leczenia – najczęściej stosowanym lekiem pierwszego wyboru jest właśnie Furagina.

O działaniu leku może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/urofuraginum-furaginum.

Zazwyczaj zapalenie cewki moczowej u mężczyzn jest bardziej uciążliwe niż w przypadku kobiet, trudniej jest też je leczyć– zwłaszcza bez użycia antybiotyków. Jeżeli więc ma Pan objawy typowe dla infekcji, warto przede wszystkim zrobić posiew i ustalić, czy źródłem zapalenie jest dwoinka rzeżączki czy bakterie. Od tego zależne jest leczenie. Poza furaginą w standardowym leczeniu stosuje się leki moczopędne, dezynfekujące, a także rozkurczowe.

Stąd też, jeżeli dolegliwości są nasilone, sugeruję, by nie zwlekał Pan z wizytą u urologa – do niego należy decyzja o konieczności zastosowania antybiotykoterapii.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty