Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym posiewem moczu?

Ja z zapytaniem robiłam.pisiew moczu i wyszła mi bakteria już 2 raz . Enterococcus faecalis. Czy ta bakteria może przenieść się do pochwy? Odczuwam pieczenie , szczypanie w pochwie oraz bóle w podbrzuszu . A w czerwcu miałam czyszczenie. Do kogo mam sie zgłosić czy się zgłosić do lekarza ogólnego oraz ginekologa ? Prisze mi pomóc.
KOBIETA, 46 LAT 8 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Enterococcus faecalis to bakteria naturalnie występująca w przewodzie pokarmowym człowieka , gdzie jest niegroźna a wręcz potrzebna organizmowi ludzkiemu. Ponieważ jednak może dojść do przeniesienia bakterii w inne rejony (najczęściej wynika to z niedostatecznej higieny, niewłaściwego podcierania się po defekacji czy zbyt rzadkiego mycia rąk) – zwłaszcza jamy ustnej czy cewki moczowej – to niekiedy paciorkowiec kałowy jest przyczyną ciężkich do wyleczenia infekcji. Więcej informacji znajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/enterococcus-faecalis-paciorkowiec-kalowy-czym-jest-jak-mozna-sie-zarazic-jakie-choroby-wywoluje-leczenie.

Sama obecność bakterii w moczu nie świadczy o niczym – istotne jest to, czy doszło do gwałtownego namnożenia się patogenów. W takiej sytuacji dolegliwości, które Pani opisuje mogą być związane z zapaleniem pęcherza moczowego (lub infekcją dróg rodnych) i wynikać z obecności Enterococcus faecalis w przewadze. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego – jeśli w moczu obecna jest duża ilość bakterii, to konieczne będzie zlecenie antybiogramu w celu określenia odpowiedniego leku. Warto, by jednocześnie umówiła się Pani na wizytę u ginekologa – ponieważ nie sposób jednoznacznie zdiagnozować Pani dolegliwości, specjalista powinien wykonać badanie ginekologiczne oraz USG TV.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-zapalenie-pecherza-moczowego-to-infekcja-typowo-kobieca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy