Czy enterococcus faecalis jest groźny?

Witam:) Mój 20-miesięczny synek ma od 9 dni stan podgorączkowy. Byliśmy u lekarza osłuchowo czysto. Zrobiliśmy badanie moczu na posiew i okazało się, że dziecko ma bakterie ENTEROCOCCUS FAECALIS 10 DO POTĘGI 7 KOM/ML MOCZU. Stan podgorączkowy to się wacha między 37,2 a 37,8. Lekarz przepisał F***. Bardzo proszę o odpowiedz czy ta bakteria jest niebezpieczna? i czy i jak długo może utrzymywać się stan podgorączkowy/ i czy należy podawać dziecku środki przeciwgorączkowe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Enterococcus faecalis - paciorkowiec kałowy jest  bakterią bytująca w przewodzie pokarmowym człowieka,  która może wywoływać zakażenia, w tym zakażenia dróg moczowych. Jeżeli antybiotyk zastosowany u Pani syna był dobrany na podstawie antybiogramu (wykonywanego standardowo wraz z posiewem moczu) w ciągu kilku po jego podaniu powinno dojść do eliminacji bakterii z dróg moczowych. Powinny także ustąpić objawy zakażenia (np. stan podgorączkowy, dolegliwości przy mikcji).

Stan podgorączkowy (temperatura poniżej 38 st.) nie wymaga stosowania leków przeciwgorączkowych.

Po zakończonym leczeniu wskazane byłoby wykonanie kontrolnego posiewu moczu, ewentualnie badań obrazowych układu moczowego (USG, cystografii) w celu wykluczenia wad układu moczowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty