Co znaczy wynik dodatni i bakteria enterococcus faecalis?
Problem przygniata, a leki nie pomagają, męczę i cierpię już tak ponad rok z powodu problemu z układem moczowym, może to od otyłości, bo ważę ponad 100 kilogramów, sam już nie wiem, brałem przeróżne antybiotyki i zioła i nie pomogły, usg układu moczowego prawidłowe, badanie ogólne moczu prawidłowe, dopiero za którymś razem azotyny wyszły, posiew moczu prawidłowy, badanie urodynamiczne prawidłowe, posiew nasienia wynik dodatni i bakteria enterococcus faecalis, lekarz bez badania stwierdził, że to zapalenie prostaty, ale antybiotyk nie pomógł, poza tym jak miałem badanie z inną Panią urolog, to nie stwierdziła prostaty, jak poradzić sobie wreszcie z tym problemem?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Witam
Jeśli bakterią zaraził się Pan drogą płciową to należy odstawić kontakty seksualne. Jeśli antybiotyk nie pomógł może należy spróbować innym lekiem lub poradzić się innego lekarza, który dopasuje lek do wyników posiewu- możliwe że źle dobrany lek. Otyłość zawsze uciska na drogi moczowe i nie pomaga, ale od niej na pewno nie ma Pan tych bakterii.
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu