Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie, ta bakteria raczej nie powinna być przyczyną zatrzymania miesiączki, podobnie jak ciąża, co wykazały wykonane przez Panią testy ciążowe i test z krwi na oznaczenie poziomu beta hCG.

Enterococcus faecalis, czyli paciorkowiec kałowy, to bakteria naturalnie bytująca w układzie pokarmowym ssaków, w tym człowieka. Gdy dojdzie do przeniesienia jej do jamy ustnej lub okolic dróg moczowych, np. w wyniku niedostatku lub nieodpowiedniej higieny, może być przyczyną groźnych zakażeń. Szczegóły na temat dróg zakażenia oraz chorób w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/enterococcus-faecalis-paciorkowiec-kalowy-czym-jest-jak-mozna-sie-zarazic-jakie-choroby-wywoluje-leczenie.

Natomiast brak okresu w Pani przypadku nie ma związku z infekcją bakteryjną, chyba że paciorkowiec spowodował waginozę bakteryjną, choć i w takiej sytuacji związek infekcji z przedłużającym się brakiem krwawienia jest wątpliwy. Jednak ten stan na pewno wymaga diagnostyki ginekologicznej – w tym badania USG TV oraz, być może, badań hormonalnych. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki. Przyczyn zaburzeń cyklu może być wiele, poczynając od wspomnianych już problemów hormonalnych (PCOS, zaburzenia pracy tarczycy) po zmianę stylu życia czy diety bądź stres. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy