Czy mimo wszystko możliwe jest, że opóźnienie okresu jest spowodowane ewentualną ciążą?

Dzień przed okresem, w zeszłym miesiącu, Współżylam z chłopakiem, używaliśmy prezerwatywy. Później dostałam okres, a po okresie infekcję dróg moczowych, którą leczyłam antybiotykiem i szybko mi przeszła. Teraz, przed spodziewanym okresem, również dostałam, delikatniejszą niż wcześniej, infekcję. W badaniu moczu wszystko wyszło dobrze prócz pojedynczych bakterii. Okres powinnam dostać 19 grudnia i nadal go nie mam. 21 grudnia wykonałam test ciążowy z porannego moczu i wyszedł negatywny. Czy mimo wszystko możliwe jest, że opóźnienie okresu jest spowodowane ewentualną ciążą?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opóźnienie okresu może być związane zarówno z ciążą, jak i z infekcją, którą Pani niedawno przechodziła. Ponadto wpływ na przesunięcie miesiączki ma również stres, przyjmowanie leków czy zmiana trybu życia.

Warto by było powtórzyć test ciążowy z moczu oraz wykonać badanie hormonu beta-HCG z krwi, które jest bardziej wiarygodne. Wówczas będzie miała Pani mogła ostatecznie wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Jeśli mimo negatywnych testów ciążowych nadal nie będzie miała Pani okresu, warto udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem poruszającym temat braku okresu w kontekście negatywnego testu ciążowego. Oto on: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.