Jaka jest przyczyna tego opóźnienia okresu u 25-latki?

Dzień dobry. Mój okres spóźnia się już 9 dzień. Od 4 dni bolą mnie piersi a najbardziej prawa pierś. Tydzień temu miałam minimalne brązowe plamienie które zawsze występuje u mnie przed okresem. Współżyłam z narzeczonym 3 i 7 czerwca. Oba stosunki były zabezpieczone prezerwatywą. Robiłam dwa testy ciążowe superczułe , jeden 5 dni temu a drugi wczoraj więc 8 dni po terminie miesiączki i oba wyszły negatywnie. Jedna kreska. W ostatnim miesiącu miałam trochę stresu. Chciałam się dowiedzieć co może być przyczyną i jak mogę wywołać okres? Czy testy ciążowe mogły się mylić? Najbardziej niepokoi mnie ból piersi który zwiastował zawsze okres. Prócz bólu piersi nie mam żadnych innych objawów. Śluzu mam raczej mało i jest on biały i kleisty. Wizytę u ginekologa mam dopiero 29 lipca. Moje cykle trwają zazwyczaj 29-34 dni. Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe wykonane po terminie spodziewanej miesiączki można uznać za wiarygodne. Wspomina Pani o stresie, a on również bywa przyczyną opóźnienia menstruacji. Tak samo jak leki, infekcje lub zmiany klimatu. Być może dolegliwości bólowe piersi zwiastują nadchodzący okres.

Jeśli nadal nie pojawiło się krwawienie miesiączkowe, to warto oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Badanie to pozwoli ostatecznie wykluczyć zapłodnienie. W przypadku braku okresu trzeba skonsultować się z ginekologiem.

Temat ten poruszaliśmy w tekście, który można znaleźć pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.