Opóźniony okres a negatywny wynik testu ciążowego

Witam mam problem tydz temu robiłam test ciazowy i wyszlo ze nie jestem w ciazy,od dzisiaj idzie 2tyd jak mi sie spoznia okres robilam kolejny test i to samo jedna kreska. Zaczynam sie denerwowac bo zawsze mialam regularnie okres co 28dni 29 a w tym miesiacu sie opoznia brzuch mnie boli jak na okres lecz piersi nie. Prosze o szybką opdowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonane testy ciążowe są negatywne to ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Proszę jednak pamiętać, że nie tylko ciąża może powodować brak miesiączki. Może być to bowiem także wynik zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, infekcji, chorób ogólnoustrojowych i wielu innych. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę. Gdyby nie wystąpiła, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.