Opóźnienie okresu o 7. dni a infekcje pochwy przed ostatnim okresem

Witam, mam pewien problem od 7 dbi spoznia mi sie okres. Ostatnio wspolzylam z chlopakiem 2 maja, natomiast testy ciazowe robilam okolo 20-22 maja. 3 testy byly negatywne, nie wiem czy ma to znaczenie ale tety robilam popoludniu. Odczowam bol w okolicach sutek, a chcialam zaznaczyc ze przed ostatnim okresem przechodzilam jakas infekcje(pieczenie i swedzenie pochwy) odeszlo mi wraz z okresem, czy moge bycw ciazy? Ostatnio mam sporo stresu miedzy innymi wlasnie przez ten okres.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Ponieważ 3 wykonane testy są negatywne, ryzyko ciąży jest jednak bardzo niskie. Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie - powinno wystąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Gdyby się tak nie stało, proszę wykonać jeszcze jeden test (ale koniecznie z porannego moczu, kiedy stężenie hormonu beta-hCG jest najwyższe) oraz skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.