Co mogło spowodować to dwudniowe opóźnienie okresu?

Dzien dobry, Pani doktor proszę o porade dwa dni spóźnia mi się okres. Mam wszystkie objawy jakbym ten okres miała dostać. Ale mam bardzo dużo śluzu. Co to może być ? Robiłam test i negatywny. Dodam,że staram się już 1,5 roku o ciążę a miesiączki zawsze miałam co do dnia wyliczone. Dzisiaj pojawił się okres-tzn. Kilka małych plamek krwi. Zawsze był to obfity okres Z góry dziękuję

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Wspomina Pani, że test ciążowy wyszedł negatywny, dla pewności można jeszcze wykonać badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, który pozwala na szybkie wykrycie ciąży. Jeżeli wynik również będzie negatywny, należy udać się do ginekologa celem dalszej, szczegółowej diagnostyki.

Opóźnienia okresu mogą mieć różne podłoże. Czasami jest to wynik nadmiernego stresu. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie doświadcza Pani jakichś trudniejszych sytuacji, które mogłyby spowodować taki stan. Czasami zaburzenia miesiączkowania wynikają też ze zmiany dotychczasowego sposoby odżywiania czy przyjmowania niektórych leków. Poza tym taka dolegliwość może towarzyszyć też różnym chorobom narządów intymnych. Ginekolog zleci Pani dodatkowe badania, które będą mogły powiedzieć coś więcej o Pani stanie zdrowia. Być może konieczne będzie wykonanie USG, jak również badań hormonów. Może się bowiem zdarzyć, że opóźnienia okresu to także wynik zaburzeń w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na serwisie abcZdrowie.pl. Znajdzie w nim Pani więcej informacji na temat przyczyn opóźnienia okresu:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Być może przydatne okażą się także dla Pani odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania innych użytkowników o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-okresu-a-negatywny-wynik-testu-ciazowego

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-negatywne-testy-ciazowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.