Czy grypa może spowodować opóźnienie okresu?

Witam. Mam 19 lat i bardzo regularny okres. Kolejny termin wypadł mi 30 grudnia, jednak 27 grudnia miałam grypę, lekka temperaturę, bolące gardło. Mamy 2 stycznia a ja nadal nie mam okresu. Współżyłam z chłopakiem 26 grudnia, potem jeszcze kilka razy i za każdym razem prezerwatywa była w porządku, mimo tego nadal się boję(być może któraś była uszkodzona ale tego nie zauważyłam?. Od dwóch dni mam lekkie bóle brzucha charakterystyczne dla okresu, ale miesiączki brak. Grypa może opóźnić okres?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Choroba taka jak grypa może opóźnić wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Ciążę można wykluczyć ponieważ do zbliżenia z chłopakiem doszło wiele dni po owulacji i nie ma możliwości zapłodnienia. Jeśli okres nie pojawi się w najbliższych dniach proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.