Spóźnianie się okresu

Mam 27 lat i do tej pory miesiączki były regularne - mój cykl trwa 29-30 dni.  Teraz okres powinien wypaść 14 lutego, ale nic się nie pojawiło - objawy miałam jak zwykle, wypryski na twarzy, uczucie ciężkości i tym razem kłuł mnie dół brzucha, bliżej lewego jajnika (zauważyłam, że zdarzają się takie bóle co parę miesięcy). Poza tym ten rodzaj ćmiącego bólu przed okresem był wyjątkowo paskudny (normalnie nie biorę no-spy, tym razem musiałam). Dodam, że kochałam się z chłopakiem 13 lutego, z zabezpieczeniem i do tego bez zakończenia. 8 lutego uprawiałam petting, ale nie sądzę, żeby cokolwiek się stało wtedy, nie było kontaktu narządów. Nie wiem, od czego by zależało to przesunięcie miesiączki, ale czy jest możliwe zajście w ciążę przypadkowo w przeddzień spodziewanego okresu? To już 5 dzień opóźnienia, zaczynam się zastanawiać...
27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby wykonała Pani test ciążowy. Gdyby okazało się, że test jest negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawi, to warto wybrać się do lekarza. Być może powodem są jakieś zaburzenia hormonalne lub przemęczenie, stres.

Pozdrawiam!