Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy okres może się spóźniać przez stres?

Witam, uprawiałam seks z facetem z prezerwatywa ale raz będąc mokry dotknął/ otarł mnie tam bez niej... 2 razy dostałam okres z czego drugi dostałam 3 dni wcześniej i obecnie spóźnia mi się 4 dzień. Już pzed pierwszym okresem się stresowałam a nie wzięłam się za test ciążowy no ze stresu. Obecnie byłabym chyba w jakimś 10 tygodniu ciazy, nie bola mnie piersi, mdłości nie mam ale się naczytałam ze można bezobjawowo ciąże przechodzić... czy okres spóźnia mi się przez stres?
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana sytuacja nie niesie za sobą ryzyka zapłodnienia – ryzyko jest właściwie zerowe, natomiast całkowite wykluczenie go będzie możliwe po wykonaniu testu ciążowego, do czego serdecznie Panią zachęcam.

Jeżeli dotychczas dwukrotnie miesiączkowała Pani, a menstruacja nie budziła Pani wątpliwości, to sądzę, że przyczyn opóźnienia krwawienia w tym miesiącu należy upatrywać gdzie indziej. Przyczyn zaburzeń cyklu może być wiele – poczynając od stresu, o którym Pani wspomina, przez zmianę diety, trybu życia, aż po zaburzenia hormonalne czy niektóre leki. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Warto jeszcze wspomnieć, że bezobjawowa ciąża to mit – o ile niekiedy symptomy wczesnej ciąży są tak subtelne, że pierwsze 4-6 tygodni upływają kobiecie w nieświadomości, tak wraz z brakiem spodziewanej miesiączki pojawiają się objawy, które trudno zignorować. Być może przydatny będzie ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Sądzę, że może Pani spokojnie czekać na menstruację, a jeżeli nie pojawi się po ok. 35. dniu cyklu – warto odwiedzić ginekologa. A tutaj garść wskazówek, jak przyspieszyć nadejście menstruacji: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy