Co jeszcze może być powodem opóźniającej się miesiączki?

Dzień dobry, Dwa tygodnie temu kochaliśmy się z chłopakiem. Doszło do wytrysku natomiast nigdy chłopak we mnie nie wszedł, wiec można powiedzieć, ze jestem dziewica. Spóźnia mi się okres 2 dni , mam bile tak jakby przed okresem. Natomiast w ostatnim czasie miałam trochę stresu. Bardzo się stresuje niechciana ciąża. Czy mogę być w ciąży? Boje się również zrobić test. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli nigdy nie doszło do penetracji podczas zbliżeń intymnych, to ciążę można wykluczyć, chyba że doszło do przeniesienia plemników w głąb pochwy np. za pomocą palców. W rzeczywistości takie sytuacje są jednak ekstremalnie rzadkie – najczęściej ciążą grozi niezabezpieczony stosunek pochwowy.

Więcej informacji dotyczących prawdopodobieństwa ciąży w naszym artykule, być może okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przyczyn spóźniającej się miesiączki może być wiele, poczynając od błahych, jak stres, niewielkie infekcje prowadzące do przesunięć w cyklu, aż po poważne choroby układu rodnego czy zaburzenia hormonalne.

Proszę zapoznać się z tym materiałem, omawia najczęstsze przyczyny braku miesiączki: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Ponieważ jednak wspomina Pani o dolegliwościach zwiastujących menstruację w postaci bólu brzucha, to prawdopodobnie krwawienie pojawi się lada dzień, a jego przesunięcie w czasie jest skutkiem Pani stresu związanego z hipotetycznym zapłodnieniem.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.