Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy słusznie panikuję w tej sytuacji?

Witam. Ostatnio z chłopakiem byliśmy w dość intymnej sytuacji. Ocieraliśmy się o siebie i u niego doszło do wytrysku na spodnie. Plama była dość widoczna ale miał na sobie majtki i spodenki dresowe a ja natomiast majtki i cienkie spodenki do spania. Nie wiem jak długo wykonywaliśmy tę czynność ale teraz spóźnia mi się okres i zaczynam panikować. Prosze o odpowiedź
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Poronienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jest praktycznie niemożliwe, by podczas takiego zbliżenia z partnerem doszło do zapłodnienia. Zachęcam do zapoznania się z tematem na podstawie tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka. Wynika z niego m.in., że aby mogło dojść do zapłodnienia potrzebna jest penetracja, a tego u Pani zabrakło, zwłaszcza, że i Pani, i partner byliście w ubraniu. Ciąża nie jest jedynym powodem spóźniania się menstruacji. Może nią być także stres, o którym Pani wspomina, przebyta infekcja, zmiany hormonalne itd. Więcej może się Pani dowiedzieć stąd: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu oraz https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie. Tutaj z kolei odnajdzie Pani odpowiedzi naszych ekspertów na pytania dotyczące przyczyn spóźniającego się okresu: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-braku-okresu. Oczywiście, jeżeli stres Panią paraliżuje i powoduje wyjątkowy dyskomfort może Pani wykonać test ciążowy, który powinien rozwiać wszystkie obawy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy