Czy przyjmowanie takiej witaminy może rozregulować miesiączkę?

Witam, w ostatnich badaniach wyszedł mi bradzo niski poziom witamy D3. Przyjmuję teraz z zaleceń lekarza 4000 jednostek na dobę. Czy przyjmowanie takiej witaminy może rozregulować miesiączkę? Pozdrawiam,

Redakcja abcZdrowie

Witam,

suplementacja witaminy D3 nie powinna mieć żadnego wpływu na miesiączkę czy raczej jej zatrzymanie. Natomiast niewykluczony jest związek pomiędzy znacznym niedoborem tego prohormonu a nieregularnymi, rzadkimi miesiączkami.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/witamina-d-na-zime.

Brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, poczynając od zatrzymania menstruacji wskutek zapłodnienia, przez nadmierny stres lub infekcje, aż po zaburzenia hormonalne.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.