Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy okres może się spóźniać od stresu?

Witam . Spóźnia mi okres robiłam test ciążowy i jest Negatywny czy to może być od stresu? I jakie leki na wysłanie leku są odpowiednie dla mnie?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

silny stres może prowadzić do zaburzeń hormonalnych skutkujących opóźnieniem menstruacji, choć zazwyczaj nie są to znaczące opóźnienia. Jeżeli okres nie pojawia się przez wiele dni, zdecydowanie przyczyny tego stanu należy szukać gdzie indziej.

Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Co do pytania o leki na wywołanie okresu, to ginekolog zazwyczaj przepisuje luteinę, czyli syntetyczny analog progesteronu, w postaci tabletek podjęzykowych lub tabletek dopochwowych. Jej dawkowanie jest dobierane indywidualne. Proszę pamiętać, że zanim lekarz zadecyduje o konieczności suplementacji progesteronu, powinno zostać wykonane badanie palpacyjne, USG TV, a także zebrany dokładny wywiad. Stąd sugeruję, by skonsultowała się Pani z ginekologiem, zwłaszcza gdy opóźnienie menstruacji jest znaczne.

O luteinie może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy