Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę teraz odstawić luteinę?

Witam, od 10 tygodnia ciąży przyjmuje luteinę dopochwowo 2x1 (powodem był mały krwiak, plamienia), później została zmniejszona dawka na 1x1. Obecnie 30 tydzień ciąży. Czy odstawienie luteiny w 30 tygodniu ciąży może mieć jakieś negatywne skutki?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo, szyjka jest długa i zamknięta i nic nie sugeruje, by rozwojowi dziecka coś zagrażało (np. przedwczesny poród), to odstawienie luteiny nie spowoduje żadnych negatywnych konsekwencji.

Więcej informacji na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Niemniej proszę pamiętać, że o przerwaniu zażywania syntetycznego progesteronu może zadecydować wyłącznie ginekolog prowadzący ciążę. Proszę się z nim skonsultować, a jeżeli lekarz uzna to za słuszne, będzie Pani mogła przerwać zażywanie leku.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-przedwczesnego-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy