Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam szansę na donoszenie takiej ciąży?

Witam mam 18 lat. Pod koniec kwietnia tego roku poroniłam i było to poronienie samoistne. Jakiś ponad miesiąc spóźnia mi się miesiączka, byłam u lekarza i jest to 8 tydzień ciąży. Opowiedziałam swoją sytuacje lekarzowi i przepisał mi Luteinę dopochwowe. W czym ona może pomoc? Czy jest jakieś ryzyko zagrożenia? Czy tabletki pomogą w donoszeniu ciąży do końca?
KOBIETA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

epizod poronienia ciąży na wczesnym etapie zdarza się wielu zdrowym kobietom i nie przesądza o niczym. Zazwyczaj nie powtarza się ponownie, a kolejne ciąże nie są zagrożone. Czy tak jest u Pani – nie sposób ocenić. Zachęcam do lektury naszego materiału, być może przybliży Pani temat poronień i rozwieje wszelkie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Trudno też stwierdzić, z jakiego powodu została przepisana luteina – stosowana jest często jako profilaktyka. Luteina to syntetyczny hormon imitujący progesteron, który jest głównym hormonem odpowiedzialnym za podtrzymanie ciąży. Jeżeli u Pani występuje niedobór tego hormonu, to stosowanie leku z pewnością pomoże w zażegnaniu niebezpieczeństwa poronienia. Więcej informacji na temat leku odnajdzie Pani w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy