Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ponieważ nie wspomina Pani z jakiego powodu został przepisany syntetyczny progesteron, trudno w tym wypadku kwestionować zasadność leczenia zaordynowanego przez ginekologa prowadzącego ciążę, który de facto ma taką wiedzę na temat Pani stanu zdrowia, jak nikt inny.

Stosowanie progesteronu nie powinno w żaden sposób zaszkodzić ciąży, dlatego też zazwyczaj ginekolodzy przepisują go przy krwawieniach, plamieniach, nadmiernych skurczach czy bólu podbrzusza. Niekiedy może się to wydawać na wyrost, ale lek ten jest bezpieczny, natomiast progesteron jako hormon naturalnie występujący w ludzkim organizmie w okresie ciąży jest niezbędny. Jego niedobory należą do najczęstszych przyczyn poronień.

O progesteronie w postaci leku przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Jeżeli ma Pani wątpliwości odnośnie stosowania zaleconej kuracji, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę – powinien udzielić Pani wyczerpujących informacji na temat konieczności stosowania syntetycznego progesteronu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy