Jak leczyć pęcherz neurogenny?

Witam, kilka lat temu zdiagnozowano u mnie pęcherz neurogenny. Teraz jestem w 20 t.c. i dolegliwości powróciły. W związku z zagrożeniem dla dziecka co kilka dni robię bad.ogólne moczu, które za każdym razem wychodzą czyste. Mój ginekolog polecił mi branie urofuraginum, ale nie wiem, czy przy prawidłowych wynikach badań jest to dobre postępowanie.Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno kwestionować decyzje lekarza prowadzącego ciążę, ponieważ to on ma wiedzę na temat stanu Pani zdrowia oraz rozwijającej się ciąży.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-w-ciazy-objawy-przyczyny.

UroFuraginum nie jest zalecany w ciąży – ale zwłaszcza w I trymestrze oraz przed porodem, czyli około 38. tygodnia ciąży i wtedy bezwzględnie należy odstawić lek. W pozostałych sytuacjach dozwolone jest stosowanie leku, gdy sytuacja tego wymaga. Czy tak jest u Pani, trudno ocenić.

Natomiast w przypadku długotrwałego stosowania UroFuraginum należy pamiętać o kontrolowaniu ilości białych krwinek oraz czynności wątroby.

Proszę jednak pamiętać, że zarówno ciąża, jak i pęcherz neurogenny sprzyjają częstszym infekcjom układu moczowego. Są one nie tylko zagrożeniem dla rozwijającego się płodu, ale niekiedy też bywają trudne w leczeniu właśnie z powodu ciąży.

W celu zapobiegania infekcjom układu moczowego może Pani wspomagać się preparatami z żurawiną, a także dopochwowymi kapsułkami z witaminą C, która zakwaszając środowisko pochwy, utrudnia szkodliwym patogenom rozwój. Więcej informacji na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-infekcje-drog-moczowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.