Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nasilone parcie na pęcherz może wskazywać na zapalenie pęcherza. Niestety najczęściej konieczne jest leczenie zaordynowane przez lekarza, stąd wskazane byłyby konsultacje z internistą, zwłaszcza gdy Furagina nie pomogła. Więcej na temat zapalenia pęcherza w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie.

W ustaleniu przyczyny dolegliwości z pewnością pomocne będzie badanie moczu – jeżeli u źródła leży infekcja o podłożu bakteryjnym, to określenie patogenu i jego wrażliwości na konkretny antybiotyk pozwoli na dobranie odpowiedniego leczenia. O przyczynach i leczeniu zapalenia pęcherza u kobiet przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-u-kobiet.

Może Pani również wspomóc leczenie przez obfite pojenie wodą (nie mniej niż 2 litry wody na dobę) oraz włączenie do suplementacji preparatów zawierających żurawinę. Więcej na temat domowych sposobów leczenia infekcji dróg moczowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-drogi-moczowe-zurawina.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty