Dlaczego odczuwam ciągły ból pęcherza?

W przeszłości miałam częste zapalenie pęcherza. Teraz mam coś takiego ze cały czas czuje ból pęcherza , czuje jakby ktoś go cały czas dotykał , jakby się obijał w środku o coś , jest strasznie wrażliwy , kiedy chce mi się siku to nie tak jak zawsze tylko nagle mam mega parcie na pęcherz ze muszę już iść do toalety często tez boli mnie całe podbrzusze przy końcu sikania . Wiem ze to nie zapalenie pęcherza bo przechodziłam to wielokrotnie obawiam się se jest to coś poważniejszego .
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

najczęściej ból pęcherza jest objawem zapalenia układu moczowego. Ból pęcherza jest wynikiem rozwoju drobnoustrojów w drogach moczowych. Zespół bolesnego pęcherza określa charakter dolegliwości towarzyszących schorzeniom układu moczowego. Zapalenie pęcherza nie jest groźnym schorzeniem, jednak nie warto ignorować niepokojących objawów, ponieważ zbagatelizowany problem oznacza długie i skomplikowane leczenie.

Sytuacja, którą Pani opisuje ma charakter przewlekły, dlatego wymaga badań i konsultacji lekarskiej. Zasadne wydaje się badanie USG, o którym może Pani przeczytać poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/usg-pecherza

Zachęcamy także do lektury artykułów poniżej, które naświetlają problem, a także prezentują domowe metody leczenia, którymi może się Pani wspomóc, oczekując na wizytę lekarską.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zapalenie-pecherza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty