Czy moje objawy świadczą o zapaleniu pęcherza?

Witam, od 4 dni silnie boli mnie podbrzusze tak że nie mogłam się ruszyć, miesiączka spóznia się 26 dzień, teraz mam tkliwość piersi. Zażywam furagine i objawy ustępują. Czy to zapalenie pęcherza?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Takie dolegliwości wymagają konsultacji lekarskiej. Brak miesiączki, ból brzucha oraz tkliwość piersi mogą być objawem ciąży. Aby to zweryfikować, warto dla pewności wykonać domowy test ciążowy lub badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium.

Jeżeli testy wykluczą ciążę, należy poszukać innych przyczyn tych dolegliwości. Zapalenie pęcherza moczowego może objawiać się na wiele sposobów. Charakterystyczne dla tego schorzenia jest częste oddawanie moczu. Pacjent może przy tym odczuwać ból i uciążliwe pieczenie. Poza tym pojawiają się też dolegliwości bólowe w obrębie podbrzusza i dolnej części pleców. Czasami u chorej osoby może wystąpić również podwyższona temperatura. Pomocne w diagnostyce może okazać się badanie ogólne moczu oraz posiew moczu. W leczeniu takiego schorzenia stosowane są m.in. antybiotyki. Warto również wspomóc się domowymi metodami. Dobroczynne właściwości mają różne ziołowe napary oraz sok z żurawiny. Aby zapobiec kolejnym nawrotom, należy pamiętać o prawidłowej higienie narządów intymnych oraz pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Więcej informacji na temat przyczyn, objawów oraz sposobów leczenia zapalenia pęcherza moczowego znajdzie Pani w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-zapobieganie-i-leczenie

Warto także sprawdzić, jak na pytania innych użytkowników odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-pecherza-i-spozniajacy-sie-okres

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zapalenie-pecherza-moze-opoznic-nadejscie-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.