Czy te objawy mogą świadczyć o infekcji lub zapaleniu pęcherza moczowego?

Dzień dobry, kilka dni temu uprawiałam seks ze swoim partnerem, od tego czasu mam parcie na mocz, lekki ból w dole brzucha lub okolicy jajników i zauważyłam nawet lekko brązową wydzielinę z pochwy pojawiającą się raz dziennie. Czy te objawy mogą świadczyć o infekcji płciowej lub zapaleniu pęcherza moczowego? Dodam że antykoncepcję hormonalną przyjmowałam zgodnie z zaleceniami więc ciążę raczej odrzucam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej, wymienione przez Panią objawy mogą świadczyć o infekcji intymnej bądź zapaleniu pęcherza moczowego.

Ciąża jest mało prawdopodobna ze względu na stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Ponadto objawy ciąży nie dałyby o sobie znać już kilka dni po stosunku. To zbyt wcześnie.

W przypadku zapalenia pęcherza moczowego dochodzić może nie tylko do częstego oddawania moczu, ale również trudności z tym związanych, takich jak ból lub pieczenie. O tym, w jaki sposób odróżnić zapalenie pęcherza od innych schorzeń przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odroznic-zapalenie-pecherza-od-innych-schorzen-kobiecych.

Proszę udać się na wizytę do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.