Czy te objawy mogą świadczyć o infekcji lub zapaleniu pęcherza moczowego?

Dzień dobry, kilka dni temu uprawiałam seks ze swoim partnerem, od tego czasu mam parcie na mocz, lekki ból w dole brzucha lub okolicy jajników i zauważyłam nawet lekko brązową wydzielinę z pochwy pojawiającą się raz dziennie. Czy te objawy mogą świadczyć o infekcji płciowej lub zapaleniu pęcherza moczowego? Dodam że antykoncepcję hormonalną przyjmowałam zgodnie z zaleceniami więc ciążę raczej odrzucam.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej, wymienione przez Panią objawy mogą świadczyć o infekcji intymnej bądź zapaleniu pęcherza moczowego.

Ciąża jest mało prawdopodobna ze względu na stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Ponadto objawy ciąży nie dałyby o sobie znać już kilka dni po stosunku. To zbyt wcześnie.

W przypadku zapalenia pęcherza moczowego dochodzić może nie tylko do częstego oddawania moczu, ale również trudności z tym związanych, takich jak ból lub pieczenie. O tym, w jaki sposób odróżnić zapalenie pęcherza od innych schorzeń przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odroznic-zapalenie-pecherza-od-innych-schorzen-kobiecych.

Proszę udać się na wizytę do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty