Czy zapalenie pęcherza może trwać aż 5 dni?

Dzień dobry, Czy zapalenie pęcherza może trwać ponad 5 dni? Czy częstomocz może być jedynym objawem? 5 dni temu po spędzeniu czasu na dworze pojawił mi się częstomocz i parcie na pęcherz. Załatwiam się w normalnych ilościach jednak częściej niż zwykle, nie czuje bólu czy pieczenia, mocz nie zmienił koloru/zapachu. Po 3 dniach parcie na pęcherz znikło jednak nadal często się załatwiam. Lekarz co najwyżej w poniedziałek. Biorę urosept, piję rumianek/pokrzywę, przykładam termofor i dbam o higienę. Czy 5 dni to dużo jak na możliwe zapalenie pęcherza? Zrobić zwykłe badanie moczu czy może posiew? Czy przy tak lekkich obawach mogą pojawić się powikłania? Na nic nie choruję oprócz, niedoczynności tarczycy, której ostatni wynik wyszedł bardzo dobry. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zapalenie pęcherza najczęściej trwa od 1 do 3 dni. Oprócz parcia na pęcherz i częstomoczu do symptomów tego stanu należą: uczucie pieczenia i lekki ból w dolnej części brzucha.

Do innych przyczyn Pani objawów mogą też należeć: kamica nerkowa, nadmierne przyjmowanie płynów, choroby ginekologiczne, a także ciąża. Najprawdopodobniej postawiła Pani trafną diagnozę i doszło do zapalenia pęcherza, jednak aby być zupełnie pewnym stanu swojego zdrowia, zalecamy wykonanie badania posiewu moczu i kontakt z lekarzem, który będzie potrafił jednoznacznie rozpoznać problem.

Do sposobów domowego leczenia zapalenie pęcherza należy: picie dużej ilości wody, a także spożywanie naparów z rumianku i żurawiny.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami celem lepszego zrozumienia Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-jest-czestomocz

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.