Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie pęcherza moczowego a problemy z prostatą

mam pytanie od 5 lat leczę się urologiczne zapalenie pęcherza, zapalenie najądrza, problemy z prostatą i częste zapalenia posiewy nasienie i moczu nic nie wskazuja jedynie w wymazach pojawiły sie bakterie np gronkowiec złocisty,a od jakiegoś czasu pojawiły sie bóle w podbrzuszu i biegunki jak i również częstomocz i do ubikacji chodzę co prawie godz . A moje pytanie brzmi czy jelita mają jakikolwiek wpływ na pęcherz? Bo po wypróżnieniu mam odczucie większego ucisku na pęcherz proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Przepełnienie jelit i zaleganie tresci pokarmowej moze wpływać na zwiększone parcie na mocz. Natomiast po wypróżnieniu nie powinien Pan mieć dolegliwości. Wytłumaczeniem może być podrażnienie prostaty podczas defekacji, które nasila objawy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy