Czy moje objawy wskazują na owulację?

Dzień dobry, mam za 3 dni prawdopodobnie owulację, jednak od jakichś 3-5dni towarzyszy mi okropny ból podbrzusza, czasami po lewej, a czasami po prawej (stąd przypuszczam, że to jajniki). Ponadto czuję, że mam nadęty brzuch i rozwolnienie, zbieranie się gazów i moczopęd. Zazwyczaj przy bólach jajników(owulacja/miesiączka) bolą mnie bardzo piersi lub są tkliwe, a teraz wręcz przeciwnie. Wydaje mi się również, że mam czasami uczucia nudności i brak apetytu. Aktualnie biorę antybiotyk Zinoxx-może to jest źródło wszystkiego. Mam znaczną tokofobię i możliwe, że przesadzam, ale wolę się upewnic. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisała Pani, z jakiego powodu przyjmowany jest antybiotyk Zinoxx. Być może schorzenie to objawia się właśnie w opisany przez Panią sposób.

Bóle podbrzusza, wzdęcia, rozwolnienie, bóle jajników, częste oddawanie moczu, nudności czy brak apetytu to objawy, które występują w różnych jednostkach chorobowych. Mogą one oznaczać problemy z układem pokarmowym bądź schorzenia z zakresu ginekologii lub urologii. Takie dolegliwości pojawiają się w przypadku zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia przydatków, grypy żołądkowej lub w zespole jelita drażliwego.

Warto by było więc wybrać się do lekarza, aby znaleźć przyczynę problemu. W pierwszej kolejności można udać się na badanie ginekologiczne, podczas którego ginekolog będzie w stanie powiedzieć, czy odczuwane przez Panią bóle związane są z jajnikami.

Proszę koniecznie wspomnieć o antybiotykoterapii, którą aktualnie Pani stosuje. Wśród działań niepożądanych leku Zinoxx znajdują się bowiem nudności, zawroty głowy, biegunki i bóle brzucha.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-uczucie-wzdecia-i-czeste-oddawanie-moczu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-po-lewej-stronie-i-czestomocz, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tepy-bol-podbrzusza-i-czestsze-oddawanie-moczu-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.