Czy moje objawy ze strony brzucha mają związek z nerwicą?

Od 8 miesiecy przechodzę leczenie przeciwpasozytcznicze. Nie udaje się wyleczyc z glisty ludzkiej. Od tego czasu mam bóle brzucha, mdłości, czasami mam takie pulsowanie i gniecenie w okolicach żoładka, jak dotykam dlonią to czuję jak wali puls, czasami takie cierpnięcie rozchodzi się od ok. zoładka az do pępka, czasami mam takie rozpychanie w przełyku. Codziennie budzę się, otwieram oczy i czuje ze boli mnie brzuch. Lekarz zasugerował że to może miec podloze psychogenne. Bardzo sie stresuję że coś mi jest, że jestem chora. W sierpniu mialam USG i było prawidlowo. Nie wiem na ile to objawy glistnicy a na ile nerwicy. Proszę o podpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które Pani odczuwa mogą mieć związek zarówno z zakażeniem pasożytniczym, jak i mieć podłoże psychogenne. Jak najbardziej stres może powodować objawy somatyczne, takie jak bóle brzucha czy mdłości.

Skoro leczenie przeciwpasożytnicze nie przynosi żadnego efektu i dolegliwości wciąż występują, warto umówić się do psychologa bądź psychoterapeuty, aby nauczyć się walczyć z negatywnymi skutkami stresu. Być może wtedy odczuje Pani poprawę.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-i-bole-brzucha-a-nerwica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzdecia-zaparcia-i-silne-bole-brzucha-a-nerwica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-miewam-bole-z-prawej-strony-brzucha-na-dole.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.