Co oznaczają takie objawy po współżyciu?

Dzień dobry, okolo tydzień temu odbyłam swój pierwszy stosunek z zabezpieczeniem, prezerwatywa nie pękła. Odczuwam dolegliwości, 2 dni po bolało mnie podbrzusze i bylo nabrzmiałe, ból ustał ale teraz czuje mdłości. Czy jest to spowodowane zmianami w moim organiźmie? Stosunek mnie na ogół nie bolał, jedynie gdy mój partner włożył członka do połowy mocno poczułam jak moje wnętrze w momencie się powiększyło

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć związek z odbyciem pierwszego stosunku seksualnego, któremu zazwyczaj towarzyszą silne emocje, w tym stres.

Z tego powodu może więc Pani odczuwać bóle podbrzusza bądź mdłości. Pierwsze objawy ciąży pojawiają się dopiero po kilku tygodniach, dlatego wymienione dolegliwości z pewnością nie mają związku z ewentualnym zapłodnieniem.

Gdyby objawy te utrzymywały się dłużej, to warto rozważyć wizytę u lekarza, aby znaleźć ich przyczynę. Jeśli jednak znikną w najbliższym czasie, to najprawdopodobniej miały one podłoże psychogenne lub wynikały z przerwania błony dziewiczej.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-brzucha-i-mdlosci-po-pierwszym-razie-to-oznaka-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-normalne-objawy-po-pierwszym-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.