Dlaczego czuję ból przy próbie współżycia?

Mam pytanie ponieważ z chłopakiem chcieliśmy ostatnio przeżyć swój pierwszy raz. Jednak problem pojawił się już przy wkładaniu palca do pochwy. Bez problemu udało się włożyć cały palec jednak gdy chłopak przesunął palec w kierunku odbytu to czułam piekący ból. Pojawiał się on też na mniejszej głębokości, ale w tym miejscu bliżej odbytu. Czy to może być błona dziewicza? Czy można w ten sposób coś uszkodzić, czy nie mieć takich obaw? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

początkowo próby współżycia mogą być bolesne. Związane jest to zarówno z przerwaniem błony dziewiczej, jak i napięciem emocjonalnym, które może towarzyszyć młodym ludziom. Niesprzyjające warunki, lęk przed zbliżeniem lub wątpliwości co do partnera to tylko niektóre z możliwych przyczyn.

Warto psychicznie przygotować się do pierwszego razu, gdyż jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Proszę nie zapominać także o regularnych kontrolach u ginekologa, który poprzez badanie będzie w stanie wychwycić ewentualne nieprawidłowości np. w budowie narządów płciowych.

Podobne pytania z poradami naszych specjalistów znajdują się pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-bol-przy-wspolzyciu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-przy-pierwszym-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stres-przy-wspolzyciu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.