Stres przy współżyciu

Witam. Uprawiałam seks raz w życiu i dużo czasu od tego minęło. Zaniedługo chcę zrobić to drugi raz. Czuję ze będe sie stresowała że może byc ból.Czy może tak być, że będzie mnie jeszcze bolało i partnerowi będzie cięzko sie we mnie wchodzilo? Czy może jeszcze pojawic sie troche krwi? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie :)

Dzień dobry!

Jeśli podczas pierwszego zbliżenia doszło do całkowitego usunięcia błony dziewiczej (jeśli ją Pani miała), nie ma powodu, dla którego podczas drugiego w życiu stosunku miałoby pojawić się krwawienie. Ewentualna bolesność może się zdarzyć, ale wynikałaby przede wszystkim z Pani stresu, napięcia (które wiąże się również ze spięciem, zaciskaniem się mięśni pochwy), lęku, braku swobody i słabym podnieceniem psychicznym. Zdecydowanie może i powinna się Pani nastawić na brak problemów i po prostu przyjemne zbliżenie. Nigdy nie zaszkodzi zaopatrzyć się w żel intymny, który wspomoże ewentualny brak nawilżenia pochwy.

Pozdrawiam!