Stosunek z dziewicą - jak się zachować?

Moja kobieta jest starsza pół roku i jest jeszcze dziewicą, co rzadko się dziś zdarza. Pierwszy raz spotykam się z dziewicą i mam wątpliwości, gdyż może czuć dyskomfort podczas stosunku. Co zrobić, żeby czuła się komfortowo?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

rozumiem Pana niepokój. Cóż, z jednej strony musi być Pan czuły i delikatny, tak, aby partnerka czuła się bezpiecznie, komfortowo i przyjemnie. Z drugiej strony musi być Pan zdecydowany i nie zawahać się w decydującej chwili. Musi Pan brać pod uwagę to, że defloracja może (lecz nie musi) wiązać się z niewielkim bólem. Niektóre kobiety mogą chcieć na tym zakończyć zbliżenie. Inne zaś będą chciały kontynuować.

Dobrze jest jeszcze pamiętać, że nie zawsze podczas pierwszego zbliżenia dochodzi do defloracji. Kolejną istotną rzeczą jest zagojenie się przerwanej błony dziewiczej - po pierwszym razie należy unikać przez tydzień stosunków.